Strona główna Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt Dni otwarte

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Gosiek33
Klon

Dodany 09:48, 17 wrz 2021
Przeciw komarom zakładam na łeb kaptur, bluzkę z długim rękawem, rękawiczki, długie spodnie.... wtedy zdecydowanie mniej mam ukąszeń

Dodany 10:19, 17 wrz 2021
April a czy Ta sesleria heuflera rośnie u Ciebie w półcieniu?

Dodany 10:51, 17 wrz 2021
April napisał(a)

Oj takie przesadzanie to standard. Ja też czasem przesadzam po kilku minutach. Bo czasem coś się nie zgrywa na żywo. Poza tym mam tendencje do sadzenia zbyt gęsto. Ty też to masz, jeszcze w większym stopniu niż ja Mając takie hektary, nie bałabym się przestrzeni. Rośliny szybciej urosną jak od razu mają miejsce. No i roboty dwa razy nie trzeba robić. Ja czasem sadzę gęsto celowo, bo robię własne rozsady i chcę podgonić rośliny na kolejne planowane rabaty. A że przygotowanie ziemi u mnie długo trwa, to sadzonki sobie w międzyczasie nabierają masy. Tak powstała rabat z misą, na połowę rabaty miałam już sadzonki własne.
Zapraszam, nieważne czy po trawy, czy na spacer. U mnie zawsze jest coś do podzielenia

To tylko na zdjęciach tak wygląda, że jest zbyt gęsto . No dobrze, może trochę jest, ale jeszcze nie potrafię zostawiać za dużo wolnego miejsca. I tak się muszę powstrzymywać, żeby nie sadzić jeszcze gęściej.
Miejsca mam dużo, ale im więcej rabat, tym więcej chwastów. U mnie naokoło są pola, łąki i lasy (raczej małe laski), mało drzew/zasłon na działce i szybko mi nawiewa różności. Za szybko…

April napisał(a)

Miłego weekendu w ogrodzie.
Ja niestety w ten weekend do ogrodu nie będę miała czasu zajrzeć.

Dzięki (mam nadzieję, że będzie pogoda) i wzajemnie, miłego weekendu. Odpocznij trochę

Dodany 11:00, 17 wrz 2021
April napisał(a)

Jakimś dziwnym językiem do mnie gadasz Ja do kuchni wchodzę tylko posprzątać jak już nie mogę znieść widoku bałaganu jaki mój ulubiony kucharz zrobił.

Szczęściaro U mnie tylko bałaganią, kucharzem nikogo nie nazwę, z wyjątkiem pojedynczych przypadków, kiedy posłużyłam się szantażem moralnym i ktoś coś jednak upichcił
Dlatego my tacy nie za grubi jesteśmy

Dodany 11:16, 17 wrz 2021
Nie musi być dużo kwiecia żeby było ciekawie.
Ta sama trawka z czterech różnych stron będzie wyglądała inaczej

Mi się obce ogrody nigdy nie nudzą
UlaB

Dodany 11:57, 17 wrz 2021
April napisał(a)

ta foteczka mnie urzekła na maksa

i ta

a psikacz na M. ze sklepu sportowego na D. stosowalaś? ten z wysokim stęzeniem DEET? U mnie długie spodnie i grube bluzy to za mało - skubańce sie przebijają jakoś, ale jak spryskam ubrania wspomnnianym wyżej, jest git (przez jakis czas ). Mam cień, gęstwinę roslin, sporo starych drzew u sąsiadów i jeszcze na dokładkę mają naturalny staw, wiec komary maja jak w raju.

Dodany 13:32, 17 wrz 2021
April napisał(a)
Spróbuję zaraz wstawić zdjęcia
Nic nowego, stara bida. Na chybcika telefonem, komary gryzły niemiłosiernie
Przez krótki czas światło było magiczne, niestety szybko się zmieniło

No zachwyt

Dodany 14:19, 17 wrz 2021
Nie mogę się przestać zachwycać rzeźbą tego ludzkiego duetu. W Twoich okolicznościach przyrody wygląda bosko.
Współczuję pracowych stresów. Mam nadzieję, że szybko się skończą.
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Rojodziejowa
Img 6936

Dodany 14:44, 17 wrz 2021
No Ci z krzaczorów wyglądają faktycznie fajnie. Mam marzenie też mieć jakąś rzeźbę w ogrodzie...

Na tej fotce to jest w ogóle kumulacja... misa, rzeźba i ławeczki...

Dodany 20:40, 17 wrz 2021
April napisał(a)
Wrzucam jak leci, nie mam czasu segregować czy jakoś obrabiać. Musicie mi to wybaczyć

Przepięknie w Twoim lesie. Chociaż już jesiennie, to jeszcze masz tyle kwiatów.
Ach ta misa, cudna jest! I świecznica Ci kwitnie, a moja nie może wystartować.
Współczuję sytuacji w pracy, mam nadzieję, że się poprawi, wiem jak to człowieka dołuje. Trzymam kciuki.