Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby berberysów

Gardenarium
0z5y0788  2

Dodany 23:05, 14 sie 2018
krzysztofz napisał(a)
Witam,

jestem nowy na forum i jeśli źle wrzuciłem post to z góry przepraszam.
Tydzień temu zakupiłem kilka sztuk berberysów kolumnowych. Znalazłem dla nich ładne miejsce, posadziłem, pielęgnowałem i po tygodniu zauważyłem na ciemnej odmianie że liście są wysuszone.
Bardzo proszę o doświadczonych forumowiczów o pomoc. Nie wiem czy zrobiłem coś źle . Wygląda to tak jakby się sparzyły w słońcu. Nie przypominam sobie żebym je podlewał w słońcu po liściach, ale na pewno wieczorem zaraz po posadzeniu zlałem je całkowicie wodą. Nie wiem czy tu nie popełniłem błędu.
iwoneczkak

Dodany 23:21, 18 lut 2019
Witam. Potrzebuję pomocy. mam ok 8 berberysów kolumnowych w linii ok 70 cm od siebie. Mam je już 2 lata a one zupełnie nic mi nie urosły. Są identycznej wielkości jak je kupiłam Ziemia gliniasta ale wszystko mi rośnie na niej od tui po klony, różaneczniki, trawy itp. Tylko te berberyski mi nie rosną, strasznie mi szkoda bo mam dla nich ładne miejsce, słoneczne i chciałabym żeby tam zostały. Na nic nie chorują, po prostu mi nie rosna. Co mogę robić nie tak? Czy mogę je czymś podsypać na wiosnę żeby się ruszyły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies